Jak to funguje?

Princip nanoproduktů NANOFROST

Princip ochrany spočívá v nanesení tenkého filmu ochranné politury na daný povrch, na kterém má dlouhodobé účinky. Každý materiál má pod mikroskopem velmi členitý povrch a v těchto nerovnostech povrchu se dlouhodobě usazuje špína, mastnoty, jiné nečistoty a tím mimo jiné vzniká ideální „živná půda“ pro bakterie. Je velmi zdlouhavé a mnohdy i nemožné z těchto nerovností špínu a nežádoucí nečistoty zcela vymýt. Úklid trvá velmi dlouho (opakované drhnutí stejného místa) a povrch (zvláště světlý) působí kvůli „zažrané“ špíně zašle.

 

Antibakteriální účinky

Možná nevíte, že největším původcem nečistot a mastnoty jsou částice uhlíku (vznikají hořením – popílky, spady, smog). Bakterie je „milují“ jako potravu, tudíž kde se usazují, tam se drží bakterie. Ošetřený povrch je vyhlazen a částice uhlíku na površích neulpívají. Díky tomu se bakterie na povrchu netvoří a nezdržují. Kromě toho se v politurách nachází funkční nanočástice s antibakteriálním účinkem (bez účasti stříbra).

Speciální ochrana pro každý povrch

Každý materiál má odlišnou strukturu, hrubost, savost, pružnost a složení. Zároveň povrch může být jemný, hladký nebo naopak pórovitý. Proto není možné vyvinout jednotnou universální polituru na všechny povrchy.

Patentované politury vyvinuté speciálně pro aplikace na dané povrchy (každý materiál má jinou strukturu a vlastnosti), vyhladí tyto nerovnosti povrchu a unikátní složení s přídavkem nanočástic zajistí dlouhodobé zachování vlastností jako jsou hydrofobita (odpuzování vody), olejofobita (odpuzování mastných částic), antistatické vlastnosti (odpuzování prachových částic), antibakteriální účinky (bez účasti nežádoucích prvků např. stříbra) a konečně čisté oxidy těchto částic (oxid křemíku, titanu, zirkonu apod.) jsou velmi tvrdé a chrání tak povrch proti mechanickému poškození. Jedním tahem je možno nečistoty z povrchu setřít.

Nanočástice obsažené v politurách jsou velmi malých rozměrů (nanometr je miliardtina metru) a není tak možné je spatřit lidským okem. Tyto částice v polituře vytvoří strukturu, která na hrubých či savých površích tvoří ochrannou membránu. Vzniklá membrána umožňuje vlhkosti opustit materiál v podobě par a zároveň zabraňuje vniknutí vody do vnitřní struktury materiálu (stejný princip jako u funkčních textilií typu GoreTex). Savý a porézní materiál tak může „dýchat“.

Níže na obrázku ochranná nano membrána, která se vytvoří na každém povrchu po nanesení nano impregnace NanoFrost

FotkyFoto_150691496_M

 

Reálné ukázky toho, jak funguje nano impregnace NanoFrost

 

Beton koláž

Dřevo produkt koláž

Glass new koláž

 

Textil koláž produkt

 

Jak to funguje?

Princip nanoproduktů NANOFROST® Princip ochrany spočívá v nanesení tenkého filmu ochranné politury ...

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.